آب تضمین کننده سلامت پوست

آب نقش اساسی در تضمین سلامت، صاف و درخشان ماندن پوست شما ایفا می کند، بنابراین منطقی است که در داروخانه ها  و بخش مراقبت از پوست با محصولاتی پر می شود که وعده آبرسانی و مرطوب کردن پوست را می دهند!

اما چیزی که بسیاری از ما ممکن است متوجه نباشیم این است که اگرچه آنها اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما مرطوب کننده و آبرسانی دقیقاً یکسان نیستند. در حالی که هر دو در تامین مواد مغذی مورد نیاز پوست نقش کلیدی دارند، دانستن تفاوت آنها به شما کمک می کند بهترین انتخاب را هنگام هدف قرار دادن نیازهای خاص پوست خود داشته باشید.

تفاوت بین آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

مرطوب کننده ها و آبرسان ها هر دو به اطمینان از دریافت تمام آب مورد نیاز پوست برای مبارزه با خشکی و کم آبی، علائم پیری زودرس و آسیب های محیطی اشاره می کنند. با این حال، تفاوت بیشتر در نحوه دستیابی به این نتایج است.

هیدراتاسیون [به] آب درون سلول‌ها اشاره دارد که باعث می‌شود آن‌ها متورم شوند، بنابراین نور را به خوبی منعکس می‌کنند. دکتر Anna Guanche، پزشک متخصص پوست در لس‌آنجلس، توضیح می‌دهد که اگر آب از سلول‌ها خارج شود و سلول‌ها کم آب شوند، می‌توانند چروکیده شوند، که منجر به خشکی پوست می‌شود. این بدان معنی است که وقتی از یک آبرسان موضعی استفاده می کنید، به سلول های صورت خود آب تزریق می کنید و توانایی پوست خود را برای جذب رطوبت و مواد مغذی بهبود می بخشید.

دکتر Tsippora Shainhouse، M.D., F.A.A.D، متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره در لس آنجلس، می گوید: از سوی دیگر، مرطوب کردن در مورد به دام انداختن و مهر و موم کردن رطوبت برای ایجاد سد محافظ پوست، جلوگیری از هدررفت آب و حفظ پوست نرم و صاف است.