به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، یکی از عوارض استفاده از کرم‌های آرایشی این است که که افراد دارای پوست چرب را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ این کرم‌ها معمولاً چند ساعت و گاهی یک روز کامل روی پوست می‌ماند. افرادی که صورت چرب دارند و از کرم‌های صورت نامناسب یا بعضاً تقلبی استفاده می‌کنند، منافذ پوست خود را با مقدار زیادی رنگدانه و سایر مواد شیمیایی پر می‌کنند.

مسدود شدن منافذ پوست منجر به ایجاد جوش در صورت می‌شود. از طرف دیگر ، این افراد باید مراقب استفاده از کرم پودر آنتی آکنه به‌صورت موقت و برای زمان کم باشند؛ در همین راستا یک شرکت دانش‌‌بنیان با استفاده از فناوری نانو چندین محصول آرایشی تولید کرده که عارضه‌ای برای افراد در پی ندارند.

حمیدرضا کلیدری، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازنداران و مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان دواگستر می‌گوید: این شرکت دانش بنیان در سال ۱۳۹۶ با هدف تولید محصولات با کیفیت مراقبت از پوست و مو با استفاده از تکنولوژی نانو بنیان نهاده شد.

وی با بیان اینکه برخی از محصولات ما تاییدیه نانومقیاس را از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دریافت کرده است، ادامه داد: این شرکت در زمینه آرایشی و بهداشتی محصولات مناسب و کارآمد را بر پایه نانو فناوری تولید می‌کند که برای محیط زیست و سلامت انسان خطری ندارد. 

این فناور افزود: ژل ضد آکنه تولیدی ما بر پایه گیاهی تولید شده و استفاده از نانوذرات‌هایی از جنس چربی در آن منجر به اثربخشی بهتر و کوتاه‌تر شدن دوره درمان می‌شود؛ ضمن اینکه این شرکت کرم ضدآفتاب اویل فری با spf۷۰ نیز تولید کرده که طول دوره محافظی آن افزایش یافته، بافت آن ژل‌کرم است و با توجه به بافت سبک آن کرم سریع‌تر جذب پوست می‌شود. 

کلیدری خاطرنشان کرد: شرکت دانش‌بنیان دواگستر متشکل از یک تیم ۱۷ نفره است و محصولات تولیدی آن در حال حاضر به کشور افغانستان صادر می‌شود. این شرکت مذاکراتی برای صادرات محصولات خود به عراق، عمان و روسیه انجام داده و مقدمات آن در حال انجام است.

مدیرعامل این شرکت در پایان یادآور شد:‌ تنها یک کشور آلمانی در دنیا با استفاده از فناوری نانو محصولات آرایشی-بهداشتی تولید می‌کند و با توجه به اینکه اثربخشی این دسته از محصولات بهتر و بافت آنها فوق سبک است، فناوری نانو کمک کرده است تا استفاده از این محصولات برای افراد عارضه‌ای در پی نداشته باشد.

انتهای پیام/